Przebudowa małego domu w Toruniu

Projekt: koncepcyjny

Lokalizacja: Toruń, Polska

Główny projektant: Katarzyna Zając Pracownia Architektoniczna

Data: 2021 r.

 

Istniejący dom parterowy, jednorodzinny zlokalizowany w Toruniu przy ul. Agrestowej był tematem projektu koncepcyjnego przebudowy i modernizacji elewacji. Inwestor chciał wykorzystać istniejący budynek i zbadać jego możliwości zmian, aby dostosować go do potrzeb młodej rodziny z dzieckiem. W istniejącym domu układ funkcjonalny jest niedostosowany do obecnych standardów życia. Życzeniem klientów było stworzenie takiej elewacji, która cieszyłaby oko i takiego domu do którego chcemy wracać po pracy: przytulnego, wygodnego i mającego w sobie to „coś” , co możnaby porównać do uśmiechu przyjaznej Ci osoby. 

Stworzyłam projekt tzw. ” A Warm & Welcoming Home” inspirując się stylem amerykańskich współczesnych klasyków z jasną bejcowaną deską elewacyjną i ciemną cegłą na elewacjach. Dom w tonacjach bieli i szarości z akcentem szlachetnego antracytu. 

Powstały zasadnicze dwie wersje koncepcji, jedną z nich umieszczę w galerii.

Mam nadzieję, że projekt ten zostanie zrealizowany i przejdziemy do fazy budowlanej. Wierzę, że dom cieszyłby oko w swojej okolicy, dumnie, ale bez wyniosłości, wpisując się w swojej lokalizacji.