Apartamentowiec „City Gardens” w Manchesterze

Projekt: budowlano – wykonawczy wraz z koordynacją branżową
Koszt budowy: £15m
Lokalizacja: Manchester, Castlefield

Główny projektant: Ollier Smurthwaite Architects
Projekt budowlano-wykonawczy: jmarchitects
Zakres współpracy: wykonanie dokumentacji architektonicznej budowlano-wykonawczej, koordynacji branżowej w ramach pracy dla jmarchitects w ścisłej współpracy z głównym architektem oraz wykonawcą DeTrafford.
Data: 2018-2019 r.

„City Gardens” to wielofunkcyjna inwestycja w dzielnicy Castlefield w Manchesterze, składająca się z 86 mieszkań i 3 lokali komercyjnych z parkingiem. Budynek jest realizowany jako część szerszego planu zagospodarowania terenu, obejmującego sąsiednie projekty Sky Gardens , St. Georges Gardens, Roof Gardens i Gallery Gardens. Do obiektu można dojechać z Chester Road, głównej arterii łączącej centrum Manchesteru, lokalizacja stanowi południową bramę do centrum miasta.
City Gardens to jedenastopiętrowy budynek, który wychodzi na Chester Road i jest przesunięty w tył, obniżając się do dziewięciu, a następnie trzech pięter. Parking dla samochodów i rowerów znajduje się w piwnicy, na parterze i na wyższym poziomie powierzchnia handlowa oraz powierzchnie mieszkalne od parteru wzwyż.
Projekt oferuje szereg dużych mieszkań na planie otwartym, jedno i dwupokojowych, które dają elastyczność w zakresie ich przyszłego wykorzystania. Górna część budynku składa się z kilku trzypokojowych apartamentów typu triplex.
Udogodnienia dla mieszkańców obejmują wspólny taras na ósmym piętrze, w tym ogród, miejsce na grilla i piknik oraz taras słoneczny. Obszerne balkony wychodzące na nową drogę dla pieszych na tyłach budynku, biegnącą równolegle do Chester Road, zapewniają mieszkańcom dodatkową przestrzeń użytkową.