Projekt aranżacji wnętrza w „STYLU EKLEKTYCZNYM”

Projekt:   koncepcyjny, wykonawczy, nadzór nad realizacją
Główny projektant:  Pracownia Projektowa Katarzyna Zając

Data:   2009 r.

 

Aranżacja wnętrza tego domu jednorodzinnego była moim pierwszym autorskim projektem zrealizowanym w pełnym zakresie od szkiców i projektu koncepcyjnego przez koordynację techniczną po nadzór autorski.

Eklektyczna stylistyka wnętrza jest odbiciem charakteru klientki, która swoją nieprzeciętną osobowością ukazała się w moim projekcie w sposób niezwykle wyrazisty. Moim głównym zadaniem poza pomocą w funkcjonalnym ułożeniu wnętrza było połączenie wizji i marzeń mojej nietuzinkowej inwestorki w jeden spójny organizm i sprawienie, aby różnorodność została spojona w zgodnych wibracjach, oryginalnych i wyraźnych ale wspólnych.

Motywem przewodnim oraz spoiwem były bazowe naturalne kolory i materiały: drewniana posadzka, łupany kamień na ścianie, kremowy kamień na posadzce w kuchni i łazienkach, biała stolarka i listwy oraz duże, fazowane lustra. Ponadto w każdym wnętrzu pojawił się żywy akcent kolorystyczny oraz stylizowane meble. Miksowanie bardzo oryginalnych elementów, starych mebli z nowoczesnymi elementami w idącą w jednym kierunku całość było wyzwaniem. Odpowiedzią jest wnętrze skrojone na miarę, niepowtarzalne, odbijające zaskakującą i radosną osobowość Pani tego domu.